Rosyjski gaz tylko dla Niemiec

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Dr Zbigniew Kuźmiuk w portalu Naszdziennik.pl przekonuje, że Rosja zamierza ominąć Ukrainę i Polskę w przesyle gazu.

„W tym tygodniu na dorocznym Międzynarodowym Forum Gospodarczym w Petersburgu Gazprom podpisał z trzema wielkimi firmami z Europy Zachodniej list intencyjny o zbudowaniu dwóch nowych nitek Gazociągu Północnego po dnie Morza Bałtyckiego. List intencyjny z Gazpromem podpisali niemiecki koncern E.On, austriacki koncern paliwowy OMV i brytyjsko-holenderski koncern Shel, a wyniku realizacji ma powstać spółka zajmująca się budową, w której tak jak to rosyjska firma praktykuje, będzie miała ona 51% udziałów.” – pisze doktor Kuźmiuk.

Przypomina przy tej okazji, że jeden ze szwedzkich dzienników, powołując się na WikiLeaks, napisał, że Rosja wykorzystała do przeforsowania Gazociągu Północnego ogromne pieniądze i służby, m.in. w krajach bałtyckich oraz w Polsce. Podkreśla też, że, mimo nakładania sankcji i publicznych nagan, Zachód rozpoczyna kolejne długoletnie inwestycje wraz z Rosjanami.

A cierpi na tym Polska.

CWIK

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz