Roszczenia żydowskie wobec Polski

foto: Pixabay (kolaż)
foto: Pixabay (kolaż)

Ponownie pojawia się temat żydowskich roszczeń wobec Polaków. W Amerykańskim kongresie, grupa 46 kongresmenów chce, aby Departament Stanu ponownie zajął się sprawą związaną z majątkami należącymi przed wojną do ludności żydowskiej.

Niektóre środowiska żydowskie oczekują od Polski 200 miliardów złotych odszkodowania. Kwota ta ma być rekompensatą za majątek, który należał przed II wojną światową do Żydów. Zwrotu majątków lub pieniężnych rekompensat chce aż 46 kongresmenów. Mówią oni, że nieruchomości niegdyś skonfiskowane, nie zostały oddane prawowitym właścicielom.

Środowiska żydowskie odzyskały już majątek, niejednokrotnie większy od ich potrzeb. Dzisiaj Żydów jest o wiele mniej niż przed wojną. Mimo tego, niektóre gminy żydowskie chcą również zwrotu majątku osób już nieżyjących i nieposiadających spadkobierców.

W Polce wciąż nie ma ustawy, która całkowicie mogłaby rozwiązać problem majątków, które zostały przejęte przez państwo. Wiele dóbr można odzyskać na drodze sądowej. Występuje jednak wiele przypadków prób wyłudzenia na podstawie fałszywych dokumentów.

Taka sytuacja może mieć poważne konsekwencje dla Polski.

Jgral/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks