Rozgrzeszenie dla kobiet, które dokonały zabójstwa nienarodzonego dziecka

Z listu papieża Franciszka wynika, że kobietom, które dokonały tego czynu, podczas Roku Miłosierdzia będzie przysługiwało rozgrzeszenie podczas spowiedzi. Ojciec Święty zwraca uwagę na egzystencjalne i moralne cierpienie osoby, która dopuściła się morderstwa własnego dziecka.

„Przebaczenia Bożego nie można odmówić nikomu, kto żałuje, zwłaszcza jeśli ze szczerym sercem przystępuje do sakramentu spowiedzi, by pojednać się z Ojcem. Również z tego powodu postanowiłem, mimo wszelkich przeciwnych rozporządzeń, upoważnić wszystkich kapłanów w Roku Jubileuszowym do rozgrzeszenia z grzechu aborcji osób, które jej dokonały, żałują tego z całego serca i proszą o przebaczenie” – można przeczytać w liście Papieża Franciszka do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, abp. Salvatore Fisichelli. Dokonanie zabójstwa nienarodzonego dziecka prowadzi, zgodnie z prawem kanonicznym, do ekskomuniki – istnieje możliwość zdjęcia jej i otrzymania rozgrzeszenia z tego czynu, lecz nie wszyscy kapłani mają takie uprawnienia. Papież chce, by podczas Roku Miłosierdzia, który rozpocznie się w grudniu, możliwość rozgrzeszenia z grzechu zabicia nienarodzonego dziecka była dostępna w każdym konfesjonale. Kościół podkreśla, że aby otrzymać rozgrzeszenie, potrzebny jest nadal żal za grzechy i prośba o ich wybaczenie, a decyzja Franciszka nie zmniejsza ciężaru grzechu zabójstwa dziecka. Co ważne, ekskomunice nadal podlegają osoby dokonujące tego okrutnego czynu, jak lekarz czy asystująca pielęgniarka.

Ojciec Święty odniósł się również do kwestii spowiedzi u kapłanów należących do Bractwa św. Piusa X. „Ufam, że w bliskiej przyszłości będzie można znaleźć rozwiązania pozwalające przywrócić pełną jedność z kapłanami i przełożonymi Bractwa. Tymczasem, powodowany potrzebą zabiegania o dobro tych wiernych, rozporządzam i postanawiam, że osoby, które w Roku Świętym Miłosierdzia przystąpią do sakramentu pojednania u kapłanów z Bractwa św. Piusa X, otrzymają ważne i zgodne z prawem rozgrzeszenie” – pisze papież Franciszek.

Szmar/telewizjarepublika.pl, gosc.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.