Rozłam w PiS? Prorządowe media rzucają się na siebie

Facebook; YouTube (kolaż)

I stało się. Prorządowe media rzuciły się na siebie, tak jak najwyraźniej rzucają się na siebie liderzy rządzącej partii socjalistów. Jedni atakują drugich, zaś spór toczy się wokół sporu Macierewicza i Kaczyńskiego.

Wpolityce.pl w wywiadzie „>>To już gra na nowe rozdanie, na rozbicie<<. Ciekawa analiza o co chodzi ekipie Sakiewicza” z – to nie żart – „znaczącym i dobrze zorientowanym politykiem Prawa i Sprawiedliwości” przekonuje, że Macierewicz i Sakiewicz chcą zniszczyć partię rządzących socjalistów i dokonać „przewrotu” na scenie politycznej.

– Plan ekipy Sakiewicza jest taki by teraz wywalczyć autonomię, a potem przejąć masę upadłościową po PiS albo dokonać rozłamu – mówi ZNACZĄCY I DOBRZE ZORIENTOWANY POLITYK PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI, proszący o zachowanie anonimowości [pisownia oryg. – red.]. – To on [Sakiewicz – red.] realnie rozdaje medialny rozgłos, wsparcie Klubów, a nawet pracę i pieniądze, jak pokazał w sprawie Misiewicza. Zresztą, w tej sprawie pokazał też, że on nie każe ludziom się ograniczać, jeść łyżeczkami. Nie, on uważa, że każdy działacz PiS może zarabiać kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Powieka mu nie drgnęła – przekonuje.

Co ciekawe, w wywiadzie nie jest podane, kto przeprowadzał rozmowę z „dobrze zorientowanym” socjalistą.

Na łamach drugiego prorządowego portalu Piotr Lisiewicz przekonuje o „zamachu na Macierewicza” porównując go do „powtórki z 2010 roku”. – Przyłączenie się tygodników „W Sieci” i „Do Rzeczy” do ataków TVN czy Gazety Wyborczej na Antoniego Macierewicza było dla wielu czytelników niemiłym zaskoczeniem. Ale ci sami publicyści już raz, tuż po Smoleńsku, podjęli próbę zastąpienia PiS przez „PiS light”, pogodzony z oligarchią III RP – pisze Lisiewicz na stronie niezalezna.pl.

Można spodziewać się, że w najbliższym czasie zwiększy się ilość obelg od „ruskich agentów”, etc. W końcu powstają przeciwko sobie ludzie z jednego ugrupowania. W samym wywiadzie „dobrze zorientowany polityk PiS” chce przekonać, że „Kaczyński bardzo pilnuje by nie kraść, by skromnie….”, zaś Sakiewicz jest „głodny władzy”, „atakuje, uderza na lewo i prawo, bije bez litości”.

Jeśli nie jest to kolejny polityczny teatrzyk, jakim obecnie jest opozycja fatalna, to będziemy świadkami wyjątkowo brutalnej walki.

Przekaż wieści dalej!

Dominik Cwikła

Dominik Cwikła

Jestem założycielem i redaktorem naczelnym portalu Kontrrewolucja.net. Dotychczas pisałem na kilku portalach i w kilku gazetach. Aktywny obrońca życia, monarchista, bezpartyjny. Wydałem też Gazetę "Rycerstwo", prowadzę audycję historyczno-rozrywkową "Tak było" oraz w Radiu Strefa Chwały audycję historyczną "Christian Story". Pracuję w redakcji wSensie.pl.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz