RŚA: Zastrzelono księdza

Alllexxxis, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Wikariusz generalny diecezji Bambari w Republice Środkowoafrykańskiej, ks. Firmin Gdagoua zmarł w wyniku ran postrzałowych. Zamachu na księdza dokonano w piątek.

W piątkowy wieczór do siedziby biskupa wtargnęła grupa uzbrojonych mężczyzn. Ks. Gdagoua wraz z innymi zasiadał wówczas do kolacji. Otrzymał ranę postrzałową w brzuch.

Proboszcz katedry w Bangui, stolicy RŚA powiedział, że „katolicy w Republice Środkowoafrykańskiej są rozgoryczeni”. – Napad na diecezjalny ośrodek w Bambari pokazuje, że nikt nie jest dziś bezpieczny, a rebelianci mogą sobie pozwolić na wszystko. Władze nie wypełniają swych obowiązków – powiedział ks. Mathieux Bondobo. – Pytamy się: po co to wszystko i kto będzie następny? Dlatego, że w tym kraju nikt nie jest bezpieczny, a w szczególności duchowni i kościelni hierarchowie – dodał.

– Wikariusz generalny diecezji Bambari był człowiekiem pokoju, kapłanem, który poświęcił całe swoje życie dla sprawy jedności naszego kraju, dla głoszenia Dobrej Nowiny o zbawieniu i pojednaniu. I to właśnie ten człowiek został zabity z zimną krwią przez wrogów pokoju. Jesteśmy zasmuceni, ale nas to nie zniechęci. Nadal będziemy ujawniać i potępiać zło, które dzieje się w tym kraju. Będziemy demaskować tych, którzy sieją zamęt, a także tych, którzy pozostają bierni i nie chcą powstrzymać sił, które wprowadzają wojnę, dopuszczają się zbrodni przeciw ludzkości. Kościół w Republice Środkowoafrykańskiej nie zamilknie, nie da się obalić, poprowadzi swą walkę aż do końca. Wszyscy wiedzą, kim są ci zbrodniarze, znamy ich z imienia i nazwiska, wiemy gdzie przebywają. Nikt nie może temu zaprzeczyć. Niech więc ci, którzy mają władzę ich zatrzymać i wygnać, zabiorą się do pracy, niech zrobią, co do nich należy! – apelował ks. Bondobo.

Wcześniej w rozmowie z Radiem Watykańskim ordynariusz Bangassou bp Juan Aguirre, mówił, że konflikt w kraju rozniecany jest przez „najemników arabskich mocarstw naftowych”, których „głównym celem jest uzyskanie dostępu do znajdujących się tam surowców mineralnych”.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.