Ruch Narodowy i Wolność łączą siły w wyborach do europarlamentu. „Łączy nas POLexit”

Dziś przed południem na zorganizowanej w Sejmie konferencji poinformowano o zawarciu koalicji do przyszłorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego przez partię Wolność i Ruch Narodowy.

– Chcieliśmy poinformować, że Ruch Narodowy i partia Wolność tworzą koalicję do wyborów do Parlamentu Europejskiego, która będzie startowała z jednoznacznie eurosceptycznym przekazem w najbliższych wyborach w maju 2019 roku – poinformował Robert Winnicki, lider Ruchu Narodowego.

– Potwierdzam, że atmosfera rozmów była niesłychanie konkretna i przyjazna. Bardzo dobrze rokuje to tej koalicji, bo mamy jeden wspólny cel. Narodowcy mają program na POLexit, a my mamy program na rozwalenie Unii Europejskiej – dodał Janusz Korwin-Mikke, prezes partii Wolność.

Obie partie wystawią wspólną listę, choć nadal będą posiadały własne struktury oraz utrzymają własną tożsamość. Łączyć ich będzie jedno – uniosceptycyzm.

– Będziemy rozmawiali ze środowiskami patriotycznymi, niepodległościowymi, narodowymi, wolnościowymi o tym, by tworzyć jak najszerszy front przeciwko dyktatowi Brukseli. To jest dzisiaj to zadanie po ostatnich wydarzeniach, gdy rząd PiS-u skapitulował chociażby w sprawie ustaw sądowych, z którymi można się zgadzać lub nie. Ale ważny jest jasny przekaz, że Bruksela nie może dyktować, jak ma wyglądać życie czy prawo w Polsce – zapowiedział Winnicki.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.