Są wyniki sekcji zwłok dziecka ze szpitala Św. Rodziny

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Biegli z Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie przekazali prokuraturze wyniki sekcji zwłok chłopca, którego usiłowano zamordować przed narodzeniem, a który przeżył ten proceder, jednak został pozbawiony jakiejkolwiek pomocy. Śledczy nie ujawniają wyników badań. Tłumaczą, że nie jest to możliwe przed przesłuchaniem personelu medycznego szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie.

Badania przeprowadzili biegli z Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie. – Sekcja zwłok została przeprowadzona. Nie ujawniamy jej wyników ze względu na dobro postępowania i zaplanowane czynności dowodowe, w tym przesłuchanie świadków, którzy nie powinni znać wyników sekcji przed przesłuchaniem – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Michał Dziekański.

Obecnie śledczy planują przesłuchanie personelu medycznego ze szpitala przy Madalińskiego. Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do wniosku prokuratury i zwolnił z obowiązku zachowania tajemnicy lekarskiej osoby bezpośrednio związane ze sprawą. Sąd uznał, że położne obowiązuje tajemnica zawodowa, więc prokuratura może w postępowaniu przygotowawczym podjąć samodzielnie decyzję o zwolnieniu ich z tej tajemnicy. Więcej o sprawie TUTAJ.

Maj/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks