Schetyna o KODzie, Petru i manifestacjach

foto: Facebook
foto: Facebook

Światło dzienne ujrzał dźwiękowy zapis spotkania Grzegorza Schetyny z członkami stołecznego oddziału Platformy. – Dzisiaj idziemy po to, żeby zabrać władzę PiS-owi. – deklaruje na nagraniach polityk PO, ujawniając swoje opinie o Ryszardzie Petru, Unii oraz KODzie.

– Nie potraktowaliśmy wyborów prezydenckich jako walki na śmierć i życie – przyznaje Schetyna podczas rozmowy. – Przegraliśmy to także trochę na własne życzenie, bo wszyscy uważali, że już jest po wyborach. Trzecie co nas dobiło, to to, że nie postawiliśmy Ziobry przed Trybunałem Stanu – wyznaje na nagraniach polityk.

Nagrania ukazują prawdziwy stosunek Schetyny do relacji Polski z UE. Jeszcze niedawno polityk w oficjalnych wypowiedziach deklarował, iż jego zdaniem odpowiednim miejscem do dyskusji na temat wewnętrznych spraw Polski jest Warszawa, nie Bruksela, oraz że on sam przekona europosłów do odwołania debaty. Zgoła inny obraz rysuje się z ujawnionych taśm. – Jeżeli będzie utrzymane takie tempo konfliktu, naszą aktywnością będzie ulica na pewno. A także Europa. Byłem w zeszłym tygodniu w Brukseli, rozmawiałem tam z politykami, oni są kompletnie zszokowani – opowiada na nagraniu Schetyna. – Udało się przełożyć debatę, która była przygotowana na ten tydzień, ale tylko dlatego, trzeba ją bardzo dobrze przygotować – dodaje polityk.

Schetyna wypowiada się również entuzjastycznie odnośnie antyrządowych manifestacji. – Jeżeli zrobić następną taką rzecz, to musi być nie na pięćdziesiąt tylko na dwieście tysięcy. Nikt tego nie zrobi, jeśli my tego nie zorganizujemy. I to zrobimy – mówi Schetyna swojemu rozmówcy. –  Trzeba być gotowym, że będzie 500 tys. ludzi. Przywieziemy z kraju milion, jak będzie trzeba. Trzeba być gotowym na wszystko, nawet na takie twarde scenariusze – deklaruje kandydat na szefa PO, odnosząc się również do osoby Ryszarda Petru. – On jest niesiony mediami centralnymi. Wszyscy są zachwyceni – ocenia Schetyna. – Gdyby ktoś z nas – Halicki, ja, pan poseł Kierwiński – powiedział do jakiegokolwiek posła, żeby się przestał walić w łeb, to by nas rozgnietli. Nie byłoby nas. A tutaj słyszymy, że to takie świetne, dowcipne, nowa jakość, prawdziwy lider się urodził – ironizuje.

Maj/niezalezna.pl, wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.