Sejm debatuje nad 500 +

foto: FreeImages
foto: FreeImages

Komisja sejmowa debatowała dziś nad projektem tzw. programu 500 +, zakładającego świadczenie dla rodzin z drugim dzieckiem. Opozycja, zgodnie z przewidywaniami, krytykowała pomysł. Za trzy dni projekt trafi do oceny Senatu.

– Ten projekt jest realizacją naszych obietnic wyborczych, ale przede wszystkim dowodem solidaryzmu z polskim rodzinami, przejawem troski o dobrostan polskich dzieci i chęci przełamania kryzysu demograficzneg – mówiła Elżbieta Rafalska z PiS, starając się przekonać parlamentarzystów z pozostałych partii.

Niestety, nie udało jej się to w przypadku Platformy oraz klubu Kukiz’15. – Mówiła pani, że jest to historyczny projekt. To raczej jest historyczne kłamstwo – ripostował Sławomir Neumann z PO. – Przedstawiacie projekt, który wyklucza 3 miliony dzieci i 1,8 miliona rodzin – stwierdził poseł. Program 500 + nie podobał się również partii Kukiza, która oceniła, iż stoi za nim fałszywa ideologia państwa opiekuńczego, oraz parlamentarzystom Nowoczesnej. Ci ostatni złożyli projekt o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu, który ostatecznie nie przeszedł. O dalszym losie 500 + zdecyduje Senat już 12 lutego.

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.