Sejm odrzucił projekt zakazujący zabijania nienarodzonych dzieci

foto: Youtube.com
foto: Youtube.com

Przygotowany przez Fundację Pro – Prawo do życia, który poparło 400 tys. obywateli, został ostatecznie odrzucony przez Sejm.

Przeciwko prawnemu zakazowi zabijania dzieci nienarodzonych głosowało 206 posłów, za było 178 (10 parlamentarzystów wstrzymało się od głosu). Za dalszymi pracami nad projektem optowali członkowie PiS, PSL oraz Zjednoczonej Prawicy. O odrzucenie go apelowały PO i SLD – jedynie siedmioro posłów Platformy zagłosowało za ochroną życia. W trakcie obrad doszło do nieprzyjemnych incydentów, m.in. za sprawą wicemarszałka Sejmu. Jerzy Wenderlich wyłączył mikrofon podczas wypowiedzi Kai Godek, przedstawicielki Fundacji Pro – Prawo do życia. Politykowi SLD nie podobało się przyrównanie zabijania nienarodzonych dzieci do praktyk charakterystycznych dla totalitaryzmów.

Wenderlich twierdził również, iż użycie przez Kaję Godek słowa „zabijanie” to „obrażanie osób o innych poglądach”. Przedstawicielka Fundacji zapowiedziała, że poinformuje zainteresowaną tematem opinię publiczną o tym, jak głosowali poszczególni parlamentarzyści – nazwano to z kolei „straszeniem posłów”. Nie wyrażono także zgody na zarządzenie przerwy, o którą zaapelował w trakcie obrad Tomasz Makowski z PSL.

Zgłoszony projekt to kolejna podobna inicjatywa Fundacji Pro w przeciągu ostatnich czterech lat. Przeciwnicy zabijania dzieci zapowiadają, iż nie zamierzają się poddać i nadal będzie walczyć o ochronę życia najbardziej bezbronnych.

MGOT/telewizjarepublika.pl, stopaborcji.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.