Sejm przyjął ustawę PiS

foto: twitter.com/KancelariaSejmu
foto: twitter.com/KancelariaSejmu

Ustawa gwarantująca 4 tys. złotych matkom, które urodzą niepełnosprawne dzieci, została przyjęta przez obie izby parlamentu. Teraz czeka na podpis prezydenta.

Chodzi o ustawę nazwaną przez jej autorów „Za życiem”. Przyznaje ona m.in. wypłatę kwoty 4 tysięcy złotych kobietom, które urodzą dziecko z niepełnosprawnością, a także przyspieszenie dostępu do leczenia czy pomocy psychologicznej (TUTAJ). Za ustawą oprócz posłów PiS głosowali także parlamentarzyści PSL oraz spora część klubu Kukiz’15, przeciwni byli członkowie PO i Nowoczesnej.

Jednocześnie mocno skrytykowano partię rządzącą za brak poprawek do ustawy i zmian prawnych, które mogłyby powstrzymać legalne uśmiercanie chorych dzieci przed urodzeniem. – W nocy zmusili swoich posłów, podpisanych pod poprawką znoszącą aborcję eugeniczną, do wycofania podpisów – skwitował poseł Robert Winnicki. – Nazwa jest obłudna. „Za życiem” sugeruje, że jest to pakiet przepisów, który odnosi się do ostatnich protestów na polskich ulicach. Trzeba więc jasno powiedzieć, że to pakiet pomocy socjalnej – potrzebny – ale nie do końca spełniający oczekiwania obywateli, którzy np. podpisali się pod ustawą autorstwa Ordo Iuris – dodał polityk.

MGOT/wprost.pl, tvn24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.