W Sejmie odbyła się konferencja o chrześcijańskiej Europie

fb.com/prawicarzeczypospolitej

Dzisiaj w Sejmie odbyła się konferencja „Christendom Mainstreaming”, której organizatorami była Prawica Rzeczpospolitej oraz Fundacja Sallux. Wśród prelegentów byli m.in. Marek Jurek, Kazimierz Michał Ujazdowski i ks. Piotr Mazurkiewicz.

Christendom Mainstreaming to stopniowe wprowadzanie do głównego nurtu polityki europejskiej spraw ważnych dla cywilizacji chrześcijańskiej, cywilizacji życia i praw rodziny. Strategia polega m.in. na przeciwstawieniu naciskowi opinii liberalnej silnej opinii chrześcijańskiej, domagającej się szacunku dla etyki chrześcijańskiej, życia, rodziny i wychowania.

– Gdy na forum europejskim negowane są podstawowe prawa cywilizacji chrześcijańskiej, w tym prawa rodziny i prawo do życia, to chrześcijańska opinia milczy. Potrzeba natomiast jej silnego głosu w Europie – mówi Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej. – Widzimy w Unii Europejskiej tendencję do wprowadzania instytucji fakultatywnych dla rodziny, a jednocześnie przeżywamy obecnie zderzenie cywilizacyjne, z cywilizacją islamską, która nie uznaje monogamii. Musimy bronić naszej cywilizacji jako dobra dla Europejczyków ale również dla wszystkich tych którzy chcieliby poznać kulturę chrześcijańską – dodaje.

Konferencja rozpoczęła się o godz. 10 w Sejmie.

materiały prasowe, niedziela.pl, wnet.fm

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz