Sikorski: Rządowi brakuje stanowczości ws. nieuprawnionych roszczeń do restytucji mienia

Radosław Sikorski/fot. YouTube/Radio ZET

– Obawiam się, że naszemu ponoć patriotycznemu rządowi brak podobnej stanowczości ws. nieuprawnionych roszczeń do restytucji mienia – napisał na Twitterze Radosław Sikorski, szef MSZ w czasach rządu PO-PSL a obecnie unioposeł. Tymi słowami skomentował twardą postawę Danii wobec USA, której w żaden sposób nie można uświadczyć w Polsce.

Dania twardo sprzeciwiła się wszelkim dyskusjom na temat zakupu Grenlandii wobec USA. Donald Trump w efekcie odwołał swoją wizytę w tym kraju.

– Dania przekazała USA, że nie życzy sobie dyskusji na temat sprzedaży Grenlandii i Prezydent Trump odwołał wizytę. Obawiam się, że naszemu ponoć patriotycznemu rządowi brak podobnej stanowczości ws. nieuprawnionych roszczeń do restytucji mienia – napisał na Twitterze Sikorski.

Przypominamy, że środowiska żydowskie przy dużym wsparciu administracji państwa amerykańskiego wysnuwa roszczenia wobec tzw. mienia bezspadkowego. Roszczenia opiewają na kwotę około 300 mld USD.

– Wzywam moich polskich kolegów, by poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa, dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły dobytek w czasie Holokaustu – powiedział na początku antyirańskiej konferencji wojennej w Warszawie Mike Pompeo, sekretarz stanu USA. Wypowiedź ta została pominięta przez państwowe media, włącznie z Polską Agencją Prasową.

rp.pl, twitter.com, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.