SKANDAL! Wielkie przywileje dla Ukraińców w Polsce. Badania na koronawirusa na nasz koszt i 8 dni ograniczeń zamiast 14 dni izolacji. Ambasador potwierdza

Bartosz Cichocki, ambasador III RP w Kijowie powiedział, że ukraińscy obywatele jadący do Polski przechodzą testy na koronawirusa na koszt polskich podatników. Ponadto migranci zarobkowi z Ukrainy mają jedynie 8 dni kwarantanny z możliwością pracy, nie zaś 14 dni izolacji.

Ambasador na antenie telewizji „Dim” (Dom) odpowiadał na pytania dotyczące możliwości wyjazdu Ukraińców do Polski w związku z formalnie istniejącym stanem zagrożenia epidemicznego. Ukraińcy muszą wypełnić ankietę, w tym informację o zamieszkaniu w Polsce. Oprócz tego sprawdzana jest ich temperatura ciała oraz sprawdza się, czy występują objawy SARS-Cov-2.

– Ale co ważne, co ciekawe, wszyscy obywatele Ukrainy, którzy jadą pracować do Polski, przechodzą testy na koszt budżetu państwa polskiego tam, gdzie będą pracować – podkreślił ambasador Cichocki.

– Oni przechodzą kwarantannę w miejscach pracy. To mogą być przedsiębiorstwa rolne czy inne, ich testują na… – kontynuował, na co prowadząca rozmowę wtrąciła pytanie, czy po przyjeździe są wysyłani na 14-dniową kwarantannę. Okazuje się, że nie!

– Człowiek może pracować w grupie, z którą przyjechał, ale przez okres 8 dni, nie przez 14, ma ograniczoną możliwość poruszania się po terytorium Polski, żeby ograniczyć liczbę ludzi, z którymi przez te osiem dni ma kontakt. To także konieczne dla samych Ukraińców i dla środowiska, w którym pracują – ujawnił.

To niespotykany nigdzie indziej w naszym kraju wyjątek. Wszyscy inni – także Polacy – po przyjeździe zza granicy poddawani byli 14-dniowej izolacji, za złamanie której groziły potężne kary finansowe. Dopiero od dzisiaj Polacy przybywający spoza Unii Europejskiej nie muszą poddawać się izolacji.

– Projekt rozporządzenia nie został przekazany do opiniowania i konsultacji publicznych, z uwagi na jego szczególny charakter i konieczność jego pilnego wejścia w życie. Zatem podjęto decyzję o nieprzedłożeniu projektu do konsultacji – napisano w uzasadnieniu rozporządzenia rządu. Najwyraźniej w urzędach nastąpiła wielka mobilizacja przed wyborami…

kresy.pl, money.pl, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks