Słynne „przeloty Tuska” to pikuś przy Morawieckim. Wyliczono, który premier częściej doił z nas na samolot

Po skandalu związanym z wykorzystywaniem samolotu do celów prywatnych z udziałem byłego już marszałka Marka Kuchcińskiego media zajęły się premierami. Okazuje się, że słynne „loty Tuska” to nic przy tym, ile lata Mateusz Morawiecki.

Donald Tusk i Mateusz Morawiecki/fot. Twitter Donald Tusk/YouTube/Kancelaria Premiera

Kancelaria Premiera opublikowała dane dotyczące lotów premiera Mateusza Morawieckiego. Od początku swojej kadencji wykonał 207 przelotów. Biorąc pod uwagę fakt, że funkcję pełni od 20 miesięcy, daje to 10,35 lotu na miesiąc.

Okazuje się, że to zdecydowanie więcej, niż premier Donald Tusk. Ten – według propisowskiego portalu wpolityce.pl – wykonał za swojej kadencji (trwającej 82 miesiące) wykonał 670 lotów. Daje to 8,17 lotu każdego miesiąca.

Z kolei Ewa Kopacz jako premier wykonała 66 lotów, co w okresie 14 miesięcy daje średnio „zaledwie” 4,71 lotu miesięcznie. To częstotliwość latania niewiele większa, niż częstotliwość lotów do domu Tuska czy Beaty Szydło.

– Wychodzi więc na to, że pisowskie organy medialne „ujawniając” dane o lotach poprzedników pokazują, że wcale nie byli tacy rozrzutni na nasz koszt, jak obecna ekipa. A miała być „dobra zmiana” – czytamy na nczas.com.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.