Spotkanie w sprawie rządowego programu szczepień. Dworczyk wprost: Poza Konfederacją wszyscy mamy ten sam cel

Pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk przyznał, że jedynie Konfederacja ma inną od PiS i innych partii opinię na masowe szczepienie nieprzebadanych należycie środkiem medycznym. Przekonywał przy tym, że jest to „jedyny sposób, żeby walczyć z pandemią”.

Spotkanie z przedstawicielami klubów parlamentarnych rozpoczęło się o godz. 9. Obecni byli przedstawiciele każdego z sejmowych ugrupowań.

Jak przekonywał Michał Dworczyk, „poza Konfederacją wszyscy stawiamy sobie ten sam cel, czyli sprawne zaszczepienie jak największej części populacji w naszym kraju, bo to jest jedyny sposób, żeby walczyć z pandemią”.

– Wybrzmiał taki postulat, sformułowany chyba przez przedstawicieli wszystkich środowisk politycznych, aby rząd rozpoczął rozmowy poza Unią Europejską – pomimo porozumienie unijnego – o pozyskaniu szczepionek – mówił. Pojawiła się też – z tych realnych propozycji – ciekawa propozycja posła Arłukowicza nt. podawania szczepionek osobom leczonym onkologicznie. To na pewnym etapie, kiedy tych szczepionek będzie więcej wydaje nam się, że jest do wykorzystania ten pomysł – powiedział na konferencji po spotkaniu Dworczyk.

– Myślę, że to dobre spotkanie. Parę ciekawych propozycji, które – myślę – rząd weźmie pod uwagę – powiedział z kolei szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Były też elementy powiedziałbym humorystyczne, występy Konfederacji, no ale to jest taka już cecha – dodał.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.