Stanie mur na granicy USA – Meksyk

foto: twitter.com/HCHTelevDigital
foto: twitter.com/HCHTelevDigital

W kampanii wyborczej Donald Trump deklarował, że postara się wzmocnić bezpieczeństwo Stanów Zjednoczonych.  Teraz chce realizować swoje obietnice. W planach jest m.in. umocnienie granic z Meksykiem.

Granica zostanie wzmocniona murem, który stanie wzdłuż południowej granicy USA. Ściana graniczna zostanie zbudowana z funduszy federalnych. Istnieje możliwość, że będą one później odzyskane w formie podatku. Uprzednio deklarowano, że za budowę muru zapłaci Meksyk. Pomysł wzmocnienia granicy z Meksykiem, którą codziennie przekraczają gromady nielegalnych imigrantów oraz hordy handlarzy narkotykami, był bardzo entuzjastycznie przyjmowany przez zwolenników Donalda Trumpa jeszcze podczas kampanii.

Trump chce też uszczelnić granice przez większą kontrolę tego, kto wjeżdża na teren USA. Dekret w tej sprawie dotyczy przede wszystkim zagrożenia ze strony krajów islamskich. Obywatele państw, gdzie szerzy się terroryzm islamski, będą mieć ograniczone wizy do Stanów. Wstrzymane zostanie wydawanie części wiz dla mieszkańców Iraku, Iranu, Libii, Somalii, Sudanu i Jemenu.

MGOT/businessinsider.com.pl, telegraph.co.uk

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.