Statki z bronią dla ISIS płyną z Turcji

foto: freeimages.com
foto: freeimages.com

Trwają poszukiwania okrętów, które wypłynęły z tureckiego portu w połowie maja. Na statkach ma znajdować się broń przeznaczona dla dżihadystów z Państwa Islamskiego.

Służby specjalne Włoch, Wielkiej Brytanii i innych państw europejskich starają się zlokalizować statki – na razie bezskutecznie. Chodzi o dwa kontenerowce, pływające pod turecką i libijską banderą, statek do przewodu zwierząt oraz kilka frachtowców zarejestrowanych w Panamie, Boliwii i Tanzanii. Na pokładzie okrętów znajdują się m.in. karabiny automatyczne oraz broń małego kalibru. Statki mają dostarczyć ją bandytom z Państwa Islamskiego. – Nasza misja polega na zlokalizowaniu tych statków na morzu i zneutralizowaniu ich, zanim dopłynął do libijskich wybrzeży – twierdzi przedstawiciel służb.

Pojawiły się podejrzenia, iż za zorganizowaniem transportu stoją władze tureckie bądź służby specjalne tego kraju. Jeśli zarzuty się potwierdza, nie będzie to pierwszy przypadek, gdy Turcja okazuje przychylność ISIS. W grudniu ubiegłego roku ujawniono, iż Turcy handlują ropą z Państwem Islamskim (TUTAJ). Z kolei w lipcu 2015 okazało się, iż córka prezydenta Erdogana pomaga rannym bandytom przebywającym w tajnym szpitalu na terenie Turcji (TUTAJ).

MGOT/onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.