Strajk w Centrum Zdrowia Dziecka

foto: Cezary Piwowarski, licencja GFDL via Wikimedia Commons
foto: Cezary Piwowarski, licencja GFDL via Wikimedia Commons

W międzyleskim Centrum Zdrowia dziecka strajkują pielęgniarki. Protestują, ponieważ uważają, że placówka zatrudnia ich zbyt mało, co szkodzi bezpieczeństwu pacjentów. Domagają się również wciąż nie zrealizowanej podwyżki, którą obiecała im Ewa Kopacz.

– Przychodząc do tak poważnej placówki rodzice żądają opieki wysokospecjalistycznej. W tej chwili nie jesteśmy w stanie im tego zapewnić, ponieważ jest nas za mało. Stąd pielęgniarki uciekają – ubolewa jedna z pielęgniarek pracujących w CZD. – Niestety, proszę państwa, nawet jak nie będzie strajku, to za chwilę w tym szpitalu nie będzie miał kto pracować. Bezpieczeństwo jest dawno już zaburzone, dlatego że nas jest za mało na oddziałach, nie ma chętnych do pracy – dodaje inna.

Pielęgniarki chcą również otrzymać obiecane jeszcze przez Ewę Kopacz 400 zł podwyżki. Do dziś zrealizowana została zaledwie część tego zobowiązania. Pielęgniarki podkreślają, że nie chodzi wyłącznie o pieniądze, lecz o podniesienie standardów pracy. To zachęci nowe osoby do pracy w CZD i polepszy warunki pacjentów. Kobiety proszą o rozmowy z dyrekcją placówki już od 17 maja, lecz wciąż nie otrzymały odpowiedzi.

Jednocześnie strajkujące podkreślają, iż protest realizowany jest w taki sposób, by nie ucierpiał żaden pacjent. Na większości oddziałów pracować będzie jedna oddziałowa oraz jedna pielęgniarka. Osoby, które zajmują się chorymi w stanie zagrożenia życia (jak Oddział Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka), nadal będą realizować wyznaczone już dyżury.

Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” jest jedną z najbardziej znanych tego rodzaju placówek w Polsce. Po pomoc przyjeżdżają tu mali pacjenci z całej Polski, nierzadko obciążeni rzadkimi i ciężkimi chorobami, których gdzie indziej w kraju po prostu się nie leczy. W Instytucie działa 17 klinik i 29 specjalistycznych poradni, jednocześnie w skład IPCZD wchodzą też placówki badawcze pracujące nad nowoczesnymi technologiami medycznymi. Szpital powstał w latach 70.

MGOT/wp.pl, tvp.info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.