Strzelanina w USA: napastnik zabijał chrześcijan

26-letni uzbrojony mężczyzna, Chris Harper Mercer, zaatakował na terenie uczelni w Oregonie. Zabił dziesięć osób. Przed strzałem pytał swoje ofiary, czy są chrześcijanami.

– Skoro jesteś chrześcijaninem, za sekundę zobaczysz Boga – takie słowa, według świadków zdarzenia, miał wypowiadać morderca zanim oddawał strzał. Nie potwierdziła tego jeszcze miejscowa policja, wiadomo jednak, że mężczyzna był wrogo nastawiony do wiary. Należał m.in. do internetowej grupy „Doesn’t Like Organized Religion”. Fascynował się również strzelaninami. „Wydaje się, że im więcej osób zabijesz, tym dłużej jesteś w świetle reflektorów” – napisał, komentując wpis dotyczący podobnej masakry, do której doszło w sierpniu w stanie Virginia.

W wyniku strzelaniny w Roseburgu siedem osób jest rannych (trzy znajdują się w stanie krytycznym). Wśród dziesięciu ofiar śmiertelnych jest również sam morderca. Jak twierdzi miejscowy szeryf John Hanlin, nie wiadomo jeszcze, czy Mercer popełnił samobójstwo, czy też został zastrzelony przez policjantów.

W Oregonie broń nie musi być rejestrowana, wolno nosić ją bez licencji.

MGOT/cbsnews.com, radioem.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.