Syryjski ksiądz wolny z rąk ISIS

foto: YouTube
foto: YouTube

Uważamy ich za prymitywnych pasterzy, tymczasem oni są sprytni, wykształceni i przez to jeszcze bardziej groźni – ostrzega syryjski kapłan, któremu udało się uciec z rąk dżihadystów. Ojciec Jacques Mourad był przetrzymywany przez bandytów z ISIS przez kilka miesięcy.

Ks. Mourad, przełożony klasztoru w Al-Qaryatayn, został wraz z innym duchownym uprowadzony 21 maja. Na początku października wraz z większą grupą chrześcijan wydostał się z niewoli i schronił w pobliskim mieście Holms. Jak wyznaje, przez cały czas zarówno on, jak i inni porwani, byli pod groźbą śmierci nakłaniani do przejścia na islam. Dżihadyści w szczegółach opisywali, w jaki sposób zamierzają ich zabić. Wypytywali też księdza o miejscowe kościoły i klasztory. Ojciec Mourad przyznał, iż nasze wyobrażenia o członkach ISIS często rozmijają się z rzeczywistością. Dżihadyści wydają nam się mniej groźni, niż są w rzeczywistości. – Mamy tendencję, by uważać ich za nieobytych Beduinów, ale przeciwnie: są sprytni, wykształceni, z dyplomami uniwersyteckimi i z bardzo sprecyzowanymi planami – twierdzi ks. Mourad.

Według jego relacji, w Al-Qaryatayn żyje obecnie ok 160 chrześcijan. Boją się opuścić swoje domostwa, choć ks. Mourad przekonuje ich, by to zrobili. – Prosimy Boga, aby ich chronił, bo miasto jest niebezpiecznym polem bitewnym – dodaje kapłan.

MGOT/gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.