Sześciu członków ISIS zatrzymanych na Ukrainie

Służby Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowały o zablokowaniu kilku kanałów przerzutowych. Drogi  te były wykorzystywane przez Państwo Islamskie do przerzucania dżihadystów na Bliski Wschód. Zatrzymano sześciu członków ISIS.

foto: YouTube
foto: YouTube

Z informacji jakie przekazała służba prasowa SBU wynika, że funkcjonariusze z Charkowa odkryli prywatny lokal, który służył jako tymczasowe miejsce pobytu dla członków ISIS. Z mieszkania dżihadyści mieli dostać się do Syrii i Iraku. W punkcie tranzytowym znajdowało czterech imigrantów z Azji Środkowej. Dwóch z nich zostało deportowanych z Turcji, ponieważ byli zaangażowani w działalność terrorystyczną. Mężczyźni mieli przy sobie sfałszowane paszporty różnych krajów.

Fundusze na opłacenie wynajmowanego mieszkania pochodziły z zagranicy. Deportowane zostały już dwie osoby, a wobec reszty nadal toczone jest śledztwo. W operację zaangażowała się także prokuratura, policja oraz służba migracyjna.

Do zatrzymań doszło w Kijowie i Dniprze. W pierwszym z nich aresztowano osobę, która w latach 2014-2015 brała udział w obozach szkoleniowych dżihadystów w Syrii oraz walczyła w Iraku. Mężczyzna zatrzymany w Dniprze był poszukiwana przez “Interpol”. Zarzuca się mu rekrutowanie dżihadystów i przerzucanie ich z Azji Środkowej do Syrii.

Mas/panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.