Kanada legalizuje „wspomagane samobójstwo”

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Izba wyższa parlamentu Kanady (Senat) uchwaliła wczoraj ustawę zezwalającą na ułatwienie osobom terminalnie chorym tzw. „wspomaganej śmierci”.

Ustawę uchwalono po wielotygodniowych sporach. Niektórzy senatorzy argumentowali, że ustawa jest zbyt restrykcyjna i nie powinna ograniczać się do osób stojących w obliczu rychłej śmierci. Ich zdaniem prawo do „pomocy lekarskiej” w zakończeniu życia powinny mieć także osoby cierpiące na przewlekłe choroby powodujące degenerację organizmu i osobowości.

Wcześniej ustawę uchwaliła izba niższa parlamentu. Wejdzie ona w życie po podpisaniu jej przez gubernatora generalnego Kanady Davida Johnstona. Proces ten jest jedynie formalnością.

Sąd najwyższy Kanady zniósł w zeszłym roku zakaz eutanazji i opowiedział się za przyznaniem prawa do niej także osobom przeżywającym cierpienia wynikające z nieuleczalnych chorób niemożliwe do zniesienia.

Liberalny rząd Kanady ograniczył projekt ustawy do osób, których śmierć jest „w sposób racjonalny przewidywalna”. Przedstawiciele rządu wyjaśniają że ustawa jest jedynie pierwszym krokiem w rozwiązywaniu tego „skomplikowanego problemu” i może być rozszerzona w przyszłości.

miecz/wyborcza.pl, newshub.co.nz

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.