Szokujące doniesienia z Gdańska. Rejestracja Grzegorza Brauna na kandydata prezydenta Gdańska odroczona (WIDEO)

W Gdańsku trwa kpina z demokracji. Grzegorz Braun oraz pełnomocnik KWW Grzegorza Brauna Włodzimierz Skalik poinformowali, że komisja odroczyła rejestrację Brauna na kandydata na prezydenta Gdańska. Zauważono, że może chodzić o zabranie katolickiemu publicyście i politykowi możliwości wypowiadania się na antenie mediów publicznych.

– Jak wiadomo, złożyliśmy wszystkie wymagane przepisami prawa papiery, łącznie z najtrudniejszym do pozyskania dokumentem, czyli blisko 6 tys. podpisów złożonych na specjalnych kartach, które kursowały po Gdańsku przez ostatnich osiem, dziewięć dni i zdawało się, że komisja powinna dokonać prostej formalności. Liczbę naszych podpisów zebranych komisja potwierdziła już przedwczoraj, przed zapadnięciem terminu. Trwało to szereg godzin, obliczała podpisy, przeliczyła starannie ponad 5 tys. – powiedział Grzegorz Braun.

– Formalności nie staje się zadość. Miejska komisja wyborcza dokonała pewnego wynalazku w moim zgłoszeniu – poinformował Braun.

– Brzmi niewiarygodnie. Zostaliśmy wyposażeni w uchwałę nr 4/19 miejskiej komisji wyborczej w Gdańsku z dnia dzisiejszego, w której komisja wzywa nas do usunięcia wady w formularzu – uwaga – który de facto jest prawidłowo wypełniony i złożony. Na czym polega pomysł komisji? Komisja postanawia wezwać nas do wady zgłoszenia kandydata na prezydenta miasta Gdańska w terminie dwóch dni od daty otrzymania niniejszej uchwały. Wada zgłoszenia polega na wskazaniu przez kandydata na prezydenta w oświadczeniu o woli o wyrażeniu zgody na kandydowanie adresu zamieszkania w miejscowości – tu jest miejscowość, ulica i kod – pod którym nie figuruje w rejestrze wyborców prowadzonym przez gminę Nadarzyn – powiedział pełnomocnik KWW Grzegorza Brauna Włodzimierz Skalik.

Grzegorz Braun podkreślił, że „ten formularz zawiera rubrykę adres zamieszkania”

– Formularz opracowany przez delegaturę PKW w Gdańsku, czyli formularz, w który zostaliśmy wyposażeni przez komisarza wyborczego w Gdańsku w chwili zarejestrowania KWW Grzegorza Brauna – powiedział Skalik.

– Tam jest okienko adres zamieszkania. I wpisany został mój adres zamieszkania. Ale dzisiaj komisja stoi na stanowisku, że to powinien był być albo adres, pod którym figuruję w rejestrze wyborców albo dwa adresy jak zasugerowała pani wiceprzewodnicząca komisji. Trzeba było pewnie wpisać dwa adresy – powiedział Braun, na co Skalik wtrącił, że „później się z tego wycofała”.

Grzegorz Braun podpisał uchwałę z adnotacją, że „uważamy tę uchwałę za bezprawną i bezpodstawną”.

– W poniedziałek zapada termin na przyjmowanie zgłoszeń przez media dla zmylenia nazwane publiczne w których z mocy prawa przysługiwałby kandydatowi czas antenowy. Nabraliśmy niejasnych, nieokreślonych podejrzeń, że o to w tym wszystkim może chodzić – zauważył Grzegorz Braun.

– Dzisiaj pójdzie w świat informacja, że zarejestrowano dwóch kandydatów, natomiast trzeci ze względu na błędy złożone w dokumentacji nie został i nie wiadomo czy będzie – wyjaśnił Skalik.

youtube.com, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Szokujące doniesienia z Gdańska. Rejestracja Grzegorza Brauna na kandydata prezydenta Gdańska odroczona (WIDEO)

  • Avatar
    9 lutego 2019 at 21:15
    Permalink

    Kandydat o wyrazistych poglądach katolickich nie jest miłe widziany w Gdańsku, musicie gdzie panuje przyzwolenie na Gender, wychowanie seksualne w szkołach, prowadzone przez podejrzane organizacje. Miasto gdzie mafia i jej powiązania z rządzącymi miastem jest ogromna. Grzegorz Braun jest dla tego miasta przesiąkniętego: korupcja, lewactwem, LGD oraz uzależnieniem od kapitału i inwestycji niemieckich jest zagrożeniem! Dlatego tez suka się pretekstu żeby pana Brauna wykluczyć! A to już nie jest demokracja tylko dyktatura!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.