Szwajcaria za selekcją zarodków

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Władze Szwajcarii przymierzają się do wprowadzenia badań przedimplantacyjnych, a biskupi kraju biją na alarm. – Takie praktyki noszą znamiona eugeniki – ostrzega Kościół.

5 czerwca w Szwajcarii odbędzie się referendum, w którym obywatele kraju zadecydują o losach ustawy umożliwiającej selekcję zarodków pod kątem możliwości zaistnienia choroby lub ciężkiego upośledzenia. Głównym celem tego działania będzie przygotowywanie do procedury sztucznego zapłodnienia metodą in vitro.

Biskupi ostrzegają, że przyjęcie takich rozwiązań będzie związane z przeprowadzaniem badań przedimplantacyjnych, które mogą mieć znamiona eugeniki. Komisja Kościelna ds. bioetyki oceniła, że „ustawa ta nie respektuje niezbywalnej godności osoby ludzkiej”. Oferowane badania dotyczyłyby nie tylko par, które są nosicielami chorób dziedzicznych, ale wszystkich decydujących się na sztuczne zapłodnienie.

Hierarchowie stwierdzili, że proponowane rozwiązanie będą stygmatyzacją osób dotkniętych Zespołem Downa. – Zgoda na badania przedimplantacyjne oznacza zgodę na wybór, kto zasługuje na to, by żyć, a kto nie – ocenili członkowie szwajcarskiej Komisji ds. bioetyki.

Mas/Pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.