Szydło mocno za Unią

foto: Twitter
foto: Twitter

Podczas wywiadu w TVP Info premier Beata Szydło wyraźnie zaznaczyła swoje prounijne stanowisko. Zadeklarowała, iż wzmocnienie UE jest dla nas dobre i że nie po drodze jej z eurosceptykami.

Nieprzyjemna atmosfera podczas brukselskiej debaty, naciski w kwestii imigrantów i porównania m.in. do Władimira Putina, nie zdołały zniechęcić premier Szydło do Wspólnoty Europejskiej. W telewizyjnym wywiadzie szefowa rządu rozczarowała wszystkich, którzy liczyli na zmianę kursu odnośnie UE. – Nie zajmujmy się Polską, bo nic złego się w Polsce nie dzieje. Problemem Europy jest bezpieczeństwo Europejczyków. Zróbmy wszystko, żeby eurosceptycy nie nabierali wiatru w żagle – zaapelowała Szydło podkreślając, iż „dobrze by było, aby wszyscy w UE wrócili do idei, które legły u podstaw powstania Unii: wspólnoty, wierności, jedności i solidarności”.

Premier Szydło odniosła się również do kwestii imigrantów chwaląc Mariusza Błaszczaka za jego ingerencję odnośnie kwot. – Jesteśmy jednak stabilnym rządem, który lojalnie wypełnia zobowiązania naszych poprzedników. Jesteśmy jednak gotowi do przyjęcia określonej liczby uchodźców. W pierwszym kwartale przyjmiemy 100 osób, zapewniając im mieszkanie i opiekę – zadeklarowała premier. – W tej chwili ruszyła procedura sprawdzania. Zależy nam, by to byli chrześcijanie. Nie ma wątpliwości, że osobom, którym trzeba pomóc, Europa powinna pomagać – dodała Szydło.

MGOT/tvp.info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.