Tajne zebranie modernistów niemieckich

W poniedziałek moderniści, wraz z kard. Marxem na czele, odbyli tajne spotkanie. Byli obecni biskupi z Francji, Niemiec oraz Szwajcarii. Zadaniem było omówienie wspólnego stanowiska na najbliższą sesję synodu o rodzinie.

W rozmowach udział wzięło ok. 50 osób. Wśród nich znajdować się miał m.in. doradzający papieżowi kard. Walter Kasper i przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec kard. Reinhard Marx. Zaproszono teologów, którzy opowiadają się za zmianą katolickiej doktryny w stosunku do rozwodników żyjących w kolejnych związkach oraz pederastów.

W rozmowach udział wziął także o. Alain Thomasset SJ, jezuita, który twierdzi, że „sumienie chrześcijańskie” ma prawo popadać w „rozsądną niezgodę” z magisterium Kościoła katolickiego. Na spotkanie najprawdopodobniej przybył również niemiecki teolog Eberhard Schokenhoff, który walczy o nowe podejście do osób homoseksualnych. Jego zdaniem, zadeklarowani homoseksualiści „zasługują na wsparcie i pozytywną odpowiedź Kościoła”. Z Niemiec obecna była Eva-Maria Faber, domagająca się położenia końca nierozerwalności małżeństwa.

CWIK/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.