„Tarcza antykryzysowa” uchwalona. Beneficjentem wielkie banki. Za POPiS, lewica i ludowcy przeciw

Dziś rano rząd przegłosował tzw. „tarczę antykryzysową”, która w rządowej propagandzie ma być „ratunkiem dla przedsiębiorców”. W praktyce jest to potężne wsparcie dla ogromnych korporacji bankowych. Co ciekawe, choć Konfederacja krytykowała projekt, wstrzymała się od głosu.

Za „tarczą” zagłosowało 228 posłów PiS i 115 posłów KO. Jeden poseł PiS był przeciw, 9 posłów KO się wstrzymało. Przeciwko zagłosowali wszyscy posłowie Lewicy i 26 posłów PSL. 10 posłów Konfederacji niestety wstrzymało się od głosu, zamiast wyrazić sprzeciw, zaś jeden poseł nie głosował w ogóle.

Jak przekonuje poseł Konfederacji Robert Winnicki, ugrupowanie „wstrzymało się od głosu, bo te ustawy niosą odrobinę pomocy dla Polaków, ale to nie jest plan, który ratowałby cokolwiek”.

Wiele osób – zarówno polityków jak i komentatorów czy ekspertów – zwraca uwagę, że projekt rzekomo mający pomóc przedsiębiorcom, w rzeczywistości umocni jedynie pozycję banków. Sami Polacy zaś na tym nie skorzystają.

– 10 min. po godz. 6 rano, tuż przed głosowaniem całości projektu „tarczy” antykryzysowej, wygłosiłem podsumowanie debaty, w którym wskazałem jedną branżę bliską premierowi Morawieckiemu, która otrzyma pomoc bezwarunkową i jeszcze w kryzysie zarobi: to banki. Tej prawdy PMM się boi – napisał na Twitterze Krzysztof Bosak. Dodał, że „przed tym zarzutem premier asekurował się już w wystąpieniu wstępnym, na początku debaty, zanim jeszcze ktoś do tego nawiązał”.

– Pomysł taki, że NBP będzie dofinansowywał banki a banki już zapowiedziały wakacje kredytowe – zarobią na tym – to nie jest dobry sposób na ratowanie małych i średnich przedsiębiorstw. A bez nich będzie tragedia. To one tworzą większość PKB – mówił ostatnio prof. Robert Gwiazdowski w Radiu Zet.

– Każdy zwraca na to uwagę, podkreślają to też eksperci. Niestety, demokratyczne szaleństwo i tępe zamiłowanie ludu do rządzących sprawia, że masa ludzi mimo tego będzie przekonywać, że PiS „dba o zwykłych ludzi” i „walczy z ponadnarodowymi korporacjami” – skomentował Cwikła. Zaznaczył przy tym, że to „absurd i zbiorowy amok”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.