Tęczowe ławki w Kielcach? Tak kłamie wpolityce.pl. Próba odwrócenia uwagi od bierności rządu?

Na skrajnie propartyjnym portalu wpolityce.pl pojawił się fakenews na podstawie wpisu anonimowego konta na Twitterze odnoszącego się do projektu z Budżetu Obywatelskiego w Kielach, który zakłada powstanie 20 instalacji odpoczynkowych. Szczegóły jednak niesamowicie zmanipulowano i zapewne nawet nie zajrzano do źródła.

– 20 tęczowych ławek za blisko 7 tys. zł sztuka? To nie żart, ale wynik głosowania w ramach budżetu obywatelskiego prosto w Kielcach – podaje portal Karnowskich.

– Zwykła miejska ławka kosztuje ok. 300-400 zł. Miasto Kielce postanowiło wydać ok 7 tys. zł na tęczową ławkę i zakupić takich 20 szt. za 136 tys zł – pisze cytowany przez portal użytkownik „Tomasz N”, anonimowy internauta.

Wpis – podobnie jak tekst na portalu – ozdobiony jest zdjęciem ławki pomalowanej w sześć barw LGBT. Informację o ławkach w barwach LGBT w cenie prawie 7 tys. zł za każdą podało dalej wiele osób, portali oraz propartyjnych trollkont, gdyż brzmi to skandalicznie.

Założyciel naszego portalu przyjrzał się szczegółom projektu i okazuje się, że ta informacja to kolejna manipulacja portalu wpolityce.pl.

– 6,5 tys. zł nie jest „za ławkę” (koszt tej to 1,5 tys.), ale za komplet. Oprócz tego jest: kosz na odpady do segregacji, stojak rowerowy z montażem, miska na wodę, 20 krzewów dookoła ławki, drzewo, wyłożenie kostki. Takich miejsc ma powstać 20, więc koszt projektu to 130 tys. plus 5 tys. koszt dokumentacji. Łącznie 135 tys. zł – wyjaśnił na Twitterze Dominik Cwikła.

Podkreślił też, ze zdjęcie jest zmanipulowane. W projekcie obywatelskim bowiem wyraźnie podano, że ławki mają być w siedmiu barwach, nie w sześciu, których to używa konsekwentnie LGBT. – Wielokrotnie zwracam uwagę, że flaga LGBT to nie „tęcza”, gdyż ta ma 7 kolorów, a LGBT używa 6 barw. Wygląda na to, że sam poniekąd wbiłem w tę falę, bo w projekcie obywatelskim jest wyszczególnionych 7 kolorów – podkreślił Cwikła.

A redakcji wpolityce.pl radzilibyśmy jednak choć zajrzeć na stronę projektu, o którym piszą, zamiast traktować jako informację wpis anonimowego konta na Twitterze. No ale tę radę przyjęliby tylko dziennikarze.

Natomiast Czytelnikom przypominamy, że wielkim problemem z faktycznymi postępami LGBT w Polsce jest bierność rządu, który – poza gadaniem w utrzymywanej przez nas pod przymusem zakłamanej TVP – nie podejmuje absolutnie żadnych działań prawnych, które chroniłyby rodziny przed homoaktywistami.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.