Testy terminalu LNG w Świnoujściu

foto: Mateusz War, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Mateusz War, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Dzisiaj rozpoczęły się testy przesyłu gazu z terminalu LNG w Świnoujściu do krajowego systemu przesyłowego. Za testy są odpowiedzialni PGNiG, Polskie LNG i Operator Gazociągów Gaz System, którzy poinformowali, że sprowadzany z Kataru gaz spełnia polskie wymogi.

Dr Bogusław Marzec, były prezes PGNiG, wskazuje, że przy testach nie wszystko musi się od razu udać. – Przy tak dużej inwestycji i tak skomplikowanych urządzeniach zawsze coś wychodzi. Jakieś nieszczelności, niedoróbki, coś gdzieś będzie przeciekało. Daj Boże, żeby to wszystko się udało, ale praktyka mówi, że to jest raczej niemożliwe. Testy będą więc służyły do tego, żeby po zidentyfikowaniu, gdzie jeszcze trzeba coś poprawić, nastąpił cały proces kolejnych poprawek i identyfikacji, gdzie jeszcze trzeba naprawić jakieś urządzenie – wskazuje dr Bogusław Marzec. Były prezes PGNiG podkreśla, że na pełną komercyjną działalność terminala trzeba będzie jeszcze poczekać.

Terminal LNG w Świnoujściu jest elementem systemu bezpieczeństwa energetycznego Polski. Ma zapewnić niezależność gazową względem częstego przykręcania kurka przez Rosję w naszej części Europy. Inwestycja umożliwi odbiór gazu z dowolnego miejsca na świecie, a zdolność regazyfikacyjna terminalu ma odpowiadać 1/3 polskiego rocznego zapotrzebowania na ten surowiec.

Szy/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.