Tiger obraził Powstańców

„1 sierpnia – dzień pamięci. Chrzanić to co było. Ważne to, co będzie” – takimi oburzającymi słowami marka Tiger Energy Drink podpisała równie skandaliczną fotografię opublikowaną na Instagramie. Zdjęcie trzeciego palca w obelżywym geście zniesmaczyło Polaków, którzy zaczęli masowo bojkotować napój Dariusza Michalczewskiego.

Wulgarny gest i chamski podpis – taki oto „prezent” podarowała warszawskim powstańcom marka Tiger. Post na Instagramie wzbudził burzę w sieci. Polacy zaczęli deklarować, że od dziś nie będą kupować produktów firmy Maspex, która produkuje napój. Pojawiły się odpowiedzi kierowane pod adresem przedsiębiorstwa, a także samego Dariusza Michalczewskiego, który jest właścicielem marki. Nie zabrakło również ironicznych żartów z boksera, który przez lata występował na ringu pod niemieckim obywatelstwem, a żona oskarża go o przemoc domową.

twitter.com/ania_drummer

Zareagowało nawet Muzeum Powstania Warszawskiego, proponując lekcję muzealną autorowi nieszczęsnej grafiki. Po kilku dniach na oficjalnej stronie marki pojawiły się przeprosiny. – Jest nam ogromnie przykro z powodu publikacji grafiki, która pojawiła się w dniu 1 sierpnia na profilu instragramowym marki. Bardzo przepraszamy za ten błąd, który nie powinien się wydarzyć – czytamy w oświadczeniu. Nie pomogło to jednak Tigerowi – użytkownicy sieci uznali, że przeprosiny nie są szczere i pojawiły się dopiero teraz, pod wpływem bojkotu. Firma wpłaciła również pół miliona złotych na zbiórkę dla weteranów-powstańców. Mimo wszystko niesmak nadal pozostał.

To nie pierwsza marketingowa wpadka Tigera na Instagramie. 10 kwietnia na profilu marki pojawiły się żarty na temat samolotów i lotnictwa. Miały rzekomo nawiązywać do Dnia Lotnictwa, choć większości Polaków data ta kojarzy się zgoła inaczej. Do samej sytuacji nie odniósł się Michalczewski.

rm24.pl, wsensie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.