To nie fejk. Jarosław Gowin: Histeryczny atak Putina na Polskę to przejaw bezsilności wywołanej sukcesami polskiej polityki historycznej. TVP za nasze pieniądze robi z tego poważnego newsa

Wicepremier Jarosław Gowin przekonuje, że Polska osiąga sukcesy na arenie międzynarodowej w kwestii polityki historycznej. To zaś wywołało histerię u prezydenta Rosji Władimira Putina. A TVP postanowiło przytoczyć wypowiedź jako fakt.

– Histeryczny atak prezydenta Putina na Polskę to przejaw bezsilności wywołanej ostatnimi sukcesami polskiej polityki historycznej, w tym rezolucją PE jednoznacznie wskazującą niemiecko-sowiecką agresję na nasz kraj jako przyczynę II wojny światowej – napisał na Twitterze Jarosław Gowin.

Wcześniej na spotkaniu z przywódcami Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej w Petersburgu Władimir Putin mówił m.in. na temat II wojny światowej. Zaatakował Polskę, sugerując, że to II RP jest współodpowiedzialna za wybuch wojny.

Przywołał przy tym układ monachijski i zgodę europejskich mocarstw na zajęcie przez Niemcy Czechosłowacji. Według Putina, ludzie, którzy prowadzili takie rozmowy „wystawili swój naród, naród polski, pod (uderzenie) niemieckiej machiny wojennej” i to oni „przyczynili się do tego, że rozpoczęła się II wojna światowa”.

Odnosząc się do inwazji Armii Czerwonej na Polskę 17 września przekonywał, że to „w znacznej mierze uratowało życie dużej liczby ludności miejscowej, przede wszystkim żydowskiej”. Wprost skłamał, że sowieci weszli do Brześcia „dopiero po tym, jak te terytoria zostały zajęte przez wojska niemieckie” i walczyli tam nie z Polakami, lecz Niemcami.

– W tym czasie polski rząd utracił kontrolę nad krajem i nie było z kim prowadzić rozmów. Niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał – kontynuował Putin.

Portal zakłamanej TVP Info zrobił z wypowiedzi Gowina newsa w poważnym tonie. Tymczasem Izrael co i raz zarzuca Polakom kolaborację z Niemcami i współudział w mordowaniu Żydów, termin „holokaust” na Zachodzie używany jest wyłącznie w kontekście mordowania Żydów, coraz częściej też wychodzi na jaw, że w przekonaniu młodych ludzi Polacy współpracowali chętnie z Niemcami przy mordowaniu Żydów.

– Jeszcze rok tak wspaniałej polityki, a Putin zacznie oddawać nam głowice byśmy tylko przestali – podsumował Dariusz Szczotkowski.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “To nie fejk. Jarosław Gowin: Histeryczny atak Putina na Polskę to przejaw bezsilności wywołanej sukcesami polskiej polityki historycznej. TVP za nasze pieniądze robi z tego poważnego newsa

  • Avatar
    28 grudnia 2019 at 23:14
    Permalink

    Brawo Panie Gowin, Putin ma pełne portki.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.