To nie żart. Za tekst „Polska to nie Polin” na samochodzie postawiono zarzut mowy nienawiści

Mieszkaniec województwa małopolskiego zaparkował na terenie Muzeum Auschwitz-Birkenau samochód, na którym widniał napis „Poland not Polin” i „Polska to nie Polin”. Dyrektor muzeum Piotr Cywiński złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie złamania art. 256 kodeksu karnego, tj. nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

Do wspomnianego zdarzenia doszło 27 stycznia. Mężczyzna zaparkował swoje auto, na którym widniały m.in. wspomniane napisy na terenie Muzeum Auschwitz-Birkenau. Dyrekcja najwyraźniej uznała to za „mowę nienawiści”. Ciężko jednak zrozumieć, w jaki sposób.

– Mężczyzna, który usłyszał zarzuty przez długie lata cierpiał na chorobę nowotworową. W najbliższych dniach przejdzie ważne badania kontrolne – czytamy w serwisie wprawo.pl.

wprawo.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

5 thoughts on “To nie żart. Za tekst „Polska to nie Polin” na samochodzie postawiono zarzut mowy nienawiści

 • Avatar
  5 kwietnia 2019 at 10:06
  Permalink

  tak to wlasnie postepuje. prawo ktore sluzy do okradania klamania mordowania przestaje obowiazywac

  Reply
 • Avatar
  5 kwietnia 2019 at 21:42
  Permalink

  Jeśli Naród sprawujący władzę zwierzchnią w naszym Kraju uznał, że nasze Państwo nazywa się Rzeczpospolita Polska, to czy można to komukolwiek podważać i zmieniać tą nazwę ?

  Reply
 • Avatar
  6 kwietnia 2019 at 07:07
  Permalink

  Stawiając pytanie o to, czy przypadkiem dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau Piotr Cywiński nie złożył fałszywego zawiadomienie do prokuratury w sprawie złamania art. 256 kodeksu karnego, tj. nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, polecam uwadze wiadomości zawarte na następującej stronie Wikipedi: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowela_grudniowa. Z nich to bowiem dowiadujemy się o tym, że: „W związku z zachodzącymi przemianami i demokratyzacją parlament już jesienią 1989 zdecydował o potrzebie przeprowadzenia gruntownej zmiany ustrojowej. Obie izby powołały komisje konstytucyjne celem opracowania nowej ustawy zasadniczej. Jednocześnie stwierdzono konieczność przeprowadzenia kilku zasadniczych zmian w trybie natychmiastowym, czyli nowelizacji obecnie obowiązującego aktu prawnego.” „Nowela grudniowa całkowicie zmieniła treść pierwszego rozdziału konstytucji. Zmieniono nazwę państwa na „Rzeczpospolitą Polską”, usunięto artykuły dotyczące kierowniczej roli partii oraz przyjaźni ze Związkiem Radzieckim. Pojawiły się także nowe zasady ustrojowe – zasada demokratycznego państwa prawnego, zasada tzw. „sprawiedliwości społecznej”, pluralizm polityczny, swoboda działalności gospodarczej oraz ochrona własności. Nowelizacja przyniosła też zmiany o charakterze symbolicznym, czego wyrazem było przywrócenie korony orłu białemu w godle Polski ” – przy wskazaniu na Ustawę z dnia 29 grudnia 1989 r. o zmianie Konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej – uchwaloną w dniu 29 grudnia 1989 przez tzw. „sejm kontraktowy” nowelizacja Konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

  Z uwagi na powyższe pojawia się więc pytanie o to, czy w świetle dokonanych wówczas zmian w Konstytucji, można się komukolwiek posługiwać się inną nazwą naszego Państwa niż Rzeczpospolita Polska ? W tym też kontekście pojawia się kolejne pytanie, ale już o to, czy przypadkiem dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau Piotr Cywiński nie złożył fałszywego zawiadomienia o przestępstwie, przy wskazaniu na art. 238 Kodeksu karnego; gdzie czytamy : „Kto zawiadamia o przestępstwie, lub o przestępstwie skarbowym organ powołany do ścigania wiedząc, że przestępstwa nie popełniono, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 ” ?

  Reply
 • Avatar
  6 kwietnia 2019 at 11:40
  Permalink

  Dziękuje Roman za konkretny wpis . Pozdrawiam serdecznie

  Reply
 • Avatar
  7 kwietnia 2019 at 20:52
  Permalink

  To sie w glowie nie miesci .Do czego Pi Siury doprowadzily.
  Ten hu.owy rzad zydowski musi odejsc.
  Co z sie z tym krajem stalo.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.