To tyle jeśli chodzi o partyjną „repolonizację” mediów. USA zakazuje takich rzeczy swojemu satelicie

U.S. Embassy & Consulate in Poland/Wikimedia Commons

Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce wyraźnie potępiła plany tzw. repolonizacji mediów głoszone przez partię rządzących socjalistów. Patrząc na serwilistyczną wobec Stanów Zjednoczonych postawę rządu w Warszawie, możemy spodziewać się odejścia od tych planów.

– Powinniście mieć świadomość, że jedna rzecz, co do której Kongres amerykański się zgadza, zarówno demokraci, jak i republikanie, to jest wolność prasy. I nie mogę tego mocniej wyrazić – powiedziała amerykańska ambasador podczas spotkania grupy parlamentarnej Polska-USA. – Powinniście mieć świadomość, że jedna rzecz, co do której Kongres amerykański się zgadza, zarówno demokraci, jak i republikanie, to jest wolność prasy. I nie mogę tego mocniej wyrazić – dodała.

– I demokraci, i republikanie bardzo chętnie pomagają Polsce, bo wiedzą, że Polska jest bardzo ważnym sojusznikiem. Ale to się może wszystko posypać. Jeśli chodzi o wolność prasy, to tu wszystko jest czarno-białe w USA. I mówię to państwu, bo słyszę o tym ciągle – kontynuowała ambasador USA.

Dodała także, że amerykańska „prasa jest brutalna”, jednak tamtejsi politycy do tego przywykli. – Dlatego jeśli chodzi o wolność prasy, to z niczym państwu nie pomogę. Kongres nie będzie tolerował takich rzeczy. Będę mówiła prawdę i taka jest prawda. Jakakolwiek ustawa… Mogę zrobić naprawdę dużo, ale w przypadku wolności prasy proszę do mnie nie dzwonić – podsumowała ambasador Georgette Mosbacher.

kresy.pl, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “To tyle jeśli chodzi o partyjną „repolonizację” mediów. USA zakazuje takich rzeczy swojemu satelicie

  • Avatar
    28 listopada 2018 o 22:25
    Permalink

    W USA imć Ambasadorka powinna wiedzueć, że prawnie NIE wolno obcym mieć stacji radiowych i TV więc co. Stare przysłowie mówi co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.