Trump odwołuje ministra. “Zdradziła Departament Sprawiedliwości”

twitter.com/RivetRadio
twitter.com/RivetRadio

Sally Yates, pełniąca obowiązki ministra sprawiedliwości oraz prokuratora generalnego została odwołana przez prezydenta Donalda Trumpa. Biały Dom stwierdza, że “zdradziła Departament Sprawiedliwości” odmawiając realizacji prawa, które ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa obywateli USA.

Yates powiedziała wczoraj, że nie jest przekonana co do zgodności z prawem dekretu Donalda Trumpa. Poinformowała, że prawnicy Departamentu Sprawiedliwości nie będą bronić w sądach prezydenckiego rozporządzenia zakazującego wjazdu do USA obywatelom siedmiu państw islamskich.

– Pełniąca obowiązki prokuratora generalnego Sally Yates zdradziła Departament Sprawiedliwości, odmawiając realizacji prawa, które służy zapewnieniu bezpieczeństwa Amerykanom – informuje Biały Dom.

Sally Yates otrzymała stanowisko zastępcy prokuratora generalnego w 2015 roku od Baracka Obamy. Po objęciu urzędu Trump zwrócił się do niej o kierowanie Departamentem Sprawiedliwości do czasu, aż Senat zatwierdzi Jeffa Sessionsa na stanowisku ministra sprawiedliwości oraz prokuratora generalnego.

CWIK/PanstwoChrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks