Trwa kampania #NieDlaRoszczeń

Robert Bąkiewicz na tle mobilnego billboardu/fot. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości pod koniec lutego rozpoczęło kampanię #NieDlaRoszczeń odnoszącą się do uchwalonej przez Senat USA ustawy o restytucji mienia. Od kilku tygodni zbierane są podpisy pod listem do Donalda Trumpa i organizowana jest szeroka akcja informacyjna.

W ramach kampanii od trzech tygodni zbierane są podpisy pod listem do prezydenta USA Donalda Trumpa z żądaniem uchylenia ustawy 447 JUST.

– Organizacje żydowskie chcą wyłudzić od Polski ogromne pieniądze. Mówi się nawet o kwocie 300 mld USD, czyli równowartości trzech rocznych budżetów naszego państwa. Nasz rząd w żaden sposób nie przeciwstawia się tym bezprawnym żądaniom, więc postanowiliśmy sami zacząć się organizować i robić wszystko, aby nie dopuścić do zapłaty tych roszczeń – mówi prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

W dniu inauguracji kampanii w Polskę wyruszyły mobilne billboardy z hasłem „Najwięcej wycierpieliśmy! Najwięcej zapłacimy?”. Organizatorzy zaczęli także jeździć po Polsce i szkolić wolontariuszy. W zeszłym tygodniu odwiedzili m.in. Lublin, Katowice, Wrocław i Kraków.

Jak informują organizatorzy cała kampania jest finansowana przez sympatyków Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i wolontariuszy.

– Jeśli chodzi o dobro Polski potrafimy się zjednoczyć i stanąć razem. To cieszy, ale jeszcze wiele przed nami. Dotychczas kampania pochłonęła 50 tys. zł a to dopiero początek, liczymy na większe wsparcie i czynne zaangażowanie – komentuje Tomasz Kalinowski z Zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Ustawa o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today JUST, zwana także ustawą 447 od numeru w dzienniku ustaw) została na początku maja 2018 r. podpisana przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Wcześniej jednogłośnie przyjęły ją obie izby amerykańskiego Kongresu.

Budzi ona zastrzeżenia m.in. Kongresu Polonii Amerykańskiej, która apelowała, aby członkowie Polonii przez naciski na reprezentujących ich kongresmenów starali się doprowadzić do odrzucenia ustawy.

materiały prasowe

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.