Trwa zbiórka na weterankę powstania antykomunistycznego i żołnierza AK, Weronikę „Różyczkę” Sebastianowicz

– Pani pułkownik Weronika Sebastianowicz ps. „Różyczka” – żołnierz AK, uczestniczka powojennego powstania antykomunistycznego, łagierniczka, prezes nieuznawanego przez władze białoruskie Stowarzyszenia Żołnierzy AK, mieszkanka ziemi grodzieńskiej na Kresach Wschodnich – czytamy w opisie zbiórki funduszy na zrzutka.pl.

Weronika „Różyczka” Sebastianowicz/fot. Archiwum Stowarzyszenia Odra-Niemen

– Jesienią 2018 roku pani Weronika Sebastianowicz przeszła zawał. Aby nadal móc angażować się w sprawy społeczne i patriotyczne niezbędna jest rehabilitacja kardiologiczna – informuje organizator zbiórki, stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Opolski.

„Różyczka” jest prezesem Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi, nieuznawanego przez białoruskie władze. Działa w przestrzeni społecznej oraz kościelnej. – W 2012 roku została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność społeczną i kombatancką”. W 2015 roku otrzymała Nagrodę Międzynarodową „Świadek Historii”, przyznaną przez Instytut Pamięci Narodowej – czytamy w opisie zbiórki.

Obecnie zebrano już kwotę początkową niezbędną na dalsza rehabilitację. Jednak jak informuje stowarzyszenie Odra-Niemen, „zbiórka trwa nadal, a każda zebrana dodatkowo złotówka zostanie przekazana pani Weronice”. – Potrzeb jest wiele, m.in. pomoc socjalna dla pani Weroniki i „jej chłopców”, utrzymanie samochodu, który pozwala na kontakt z kombatantami, zakup leków. Działalności środowiska Stowarzyszenia Żołnierzy AK na terenie obecnej Białorusi potrzebuje naszego wsparcia. Wszystko, co zostanie zebrane, zostanie Im przekazane, a relacja zostanie opublikowana na stronie facebookowej Stowarzyszenie Odra-Niemen – informuje stowarzyszenie.

TUTAJ znajduje się link do strony ze zbiórką na polską kombatantkę. Zachęcamy do wsparcia.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.