Trwają pracę nad programem 500+

foto: FreeImages
foto: FreeImages

Ustawa o programie „Rodzina 500+” została przyjęta przez Komitet Stały przy KPRM. Rada ministrów zajmie się dokumentem podczas najbliższego posiedzenia. Wątpliwości odnośnie projektu ustawy o dopłatach miało Ministerstwo Finansów.

W czwartek Ministerstwo Finansów wydało opinię, w której stwierdza, iż nie może zaakceptować projektu „Rodzina 500+” ze względu na znaczący wzrost wydatków z budżetu państwa. Z kolei szef resortu finansów Paweł Szałamacha oznajmił podczas konferencji prasowej, że rozbieżność w wyliczeniu kosztów została objaśniona w trakcie posiedzenia Komitetu Stałego Rady Ministrów. Pieniędzy na wdrożenie projektu nie zabraknie, ponieważ zostały zabezpieczone w budżecie. – Mamy osiągnięty kompromis z samorządami przy wypłacie świadczeń. W pierwszym roku jest to prowizja 2 proc., a w dalszych latach na poziomie 1,5 proc. – mówiła Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. O pieniądze z programu „Rodzina 500+” będzie można się starać od kwietnia.

Z programu 500 zł otrzyma każde drugie i kolejne dziecko. Wyjątkiem będą rodziny, w których dochód nie przekracza 800 zł na członka rodziny (lub 1200 zł kiedy w rodzinie jest niepełnosprawne dziecko) – w tym przypadku rodzice otrzymają dopłatę również na na pierwsze dziecko.

Joan/pch24

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.