Trzy dni do Marszu Niepodległości. Wypuszczono spot promujący wydarzenie (WIDEO)

– Stowarzyszenie Marsz Niepodległości pragnie zaprezentować spot promocyjny w związku z tegoroczną, dziesiątą już w historii odsłoną największej w Europie społecznej manifestacji patriotycznej – piszą organizatorzy MN.

Zgodnie z przyjętym w tym roku hasłem Marszu Niepodległości „Miej w opiece Naród cały!”, zawołaniem skierowanym do Maryi, pochodzącym z pieśni „Z dawna Polski Tyś Królową”, chcemy nawiązać do kultu Maryi i idei Kościoła walczącego, który przez tysiąc lat towarzyszył naszym przodkom.

Dziś panuje przekonanie, że katolik jest osobą słabą, uległą, wykorzystywaną i fałszywie pojmuje się nadstawianie drugiego policzka, a Kościół Katolicki ulega liberalizmowi i pacyfizmowi. Tymczasem wiara katolicka jest najbardziej wymagającą religią, która zobowiązuje do walki wewnętrznej i bezkompromisowej postawy moralnej, nawet za cenę własnego życia i do tego wzywa nas spot w dobie upadku moralnego Europy, inwazji ideologii LGBT i profanacji wizerunku Matki Boskiej!

Obrazem tego problemu była reakcja środowisk liberalnych w Kościele Katolickim wobec grafiki promującej Marsz Niepodległości, przedstawiającej różaniec w zaciśniętej pieści. Spot prezentuje prawdę historyczną, zgodnie z którą polscy wojownicy przy każdej okazji odwoływali się do wiary, co widać było na sztandarach, pancerzach, czy uzbrojeniu, bitwom towarzyszyły msze święte i obecność kapelanów. Wobec tych faktów wspomniany atak wydaje się być atakiem na tradycję katolicką w polskiej historii i działaniem na szkodę Kościoła.

Jednocześnie spot ukazuje silny związek polskości z katolicyzmem, który podsumowują słowa Romana Dmowskiego:
Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznej mierze stanowi jej istotę. Usiłowanie oddzielenia u nas katolicyzmu od polskości, oderwania narodu od religii i od Kościoła, jest niszczeniem samej istoty narodu.

materiały prasowe Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.