Turcja stawia ultimatum UE

W przypadku braku pomocy państwo tureckie zagroziło zaprzestaniem blokowania imigranckiej fali zmierzającej do Europy. W swoich żądaniach zaznaczyła, ze potrzebuje 5 miliardów euro.

Komisja Europejska utworzyła już specjalny fundusz mający wspomóc Turcję w znoszeniu fali imigranckiej. Teraz kraj z Azji Mniejszej żąda dodatkowych dwóch miliardów, tłumacząc, że liczba imigrantów ma być o wiele większa niż zakładano.

W czasie ubiegłotygodniowych konsultacji niemiecko-tureckich w Berlinie, turecki premier Ahmet Davutoglu powiedział, że Turcja nie będzie opłacać powstrzymywania islamistów. – Nikt nie powinien oczekiwać, że Turcja samodzielnie będzie ponosiła związane z tym koszty – powiedział Davutoglu. Tłumaczy to tym, że jest to problem Europy i te właśnie kraje powinny ponosić jego koszty.

Według „Die Welt”, Ankara znacznie utrudnia ustalanie budżetu na ten cel. Powodować to ma jej nacisk na większy wpływ przy jego określaniu. Turecki rząd nie chce się zgodzić na stopniowość wypłaty oraz wcześniejsze ustalanie celów, na co pieniądze zostaną wydane. Bruksela bardzo chce uniknąć marnotrawienia tych pieniędzy, dlatego tak naciska na kontrolę wydatków. Chce również ustrzec się przed korupcją.

Większa część z 1,5 miliona niechcianych gości przybyłych do Europy przechodzi właśnie przez Turcję, co przypomina niemiecka gazeta. Z samej Syrii przybywa ich 2,5 miliona, 300 tysięcy zaś pochodzi z Iraku.

Podo/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.