Turcja zatrzymała 20 członków ISIS

foto: twitter.com/szotpawel
foto: twitter.com/szotpawel

Dziś rano 20 domniemanych członków Państwa Islamskiego zostało zatrzymanych przez turecką policję. Do zdarzenia doszło w mieście Adana. 

Wspierana przez śmigłowiec policja antyterrorystyczna przeprowadziła operacje w 22 lokalizacjach w centrum miasta. Do akcji przystąpiono tuż po otrzymaniu informacji, że komórki Państwa Islamskiego planują ataki. Podejrzani, a wśród nich także osoby uważane za wysoko postawione w lokalnych strukturach ISIS, zostali przewiezieni na komisariat policji w Adanie, gdzie zostaną przesłuchani.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział wcześniej, że członkowie Państwa Islamskiego pochodzący z krajów byłego Związku Sowieckiego stoją za czerwcowym zamachem na lotnisko w Stambule, w którym zginęło 45 osób.

Adana położona jest w pobliżu amerykańskiej bazy Incirlik wykorzystywanej do operacji powietrznych przeciwko ISIS. Turcja często oskarżana jest o współpracę z Państwem Islamskim i sytuacje, w których władze tego państwa przechwytują członków ISIS traktowane są przez krytyków Erdogana jako propagandowe działania mające ukazywać rzekomą niechęć Ankary do tej terrorystycznej organizacji.

Maj/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.