Turek aresztowany w Austrii za islamizm

Foto: twitter.com/Defence24pl
Foto: twitter.com/Defence24pl

Sąd w Sankt Poelten we wschodniej Austrii skazał na 20 miesięcy więzienia bez zawieszenia 15-letniego Turka. Chłopak był oskarżony o dżihadyzm.

Młodzieńca uznano za winnego wspierania terrorystycznego spisku oraz organizacji przestępczej. Wszystko dlatego, że wysłał z telefonu komórkowego materiał propagandowy dotyczący ISIS. Wyrok nie jest prawomocny, ale chłopak odpowiada przed sądem za tego rodzaju przestępstwo już po raz drugi.

W maju Turek został skazany na dwa lata pozbawienia wolności, w tym ośmiu miesięcy bez zawieszenia, za planowanie zamachu bombowego na jeden z wiedeńskich dworców kolejowych. Chłopak chciał także wyjechać do Syrii, szukał kontaktu z osobami, które mogłyby mu w tym pomóc. Po wyjściu z więzienia wysłał koledze zdjęcie jednego z członków tzw. Państwa Islamskiego ze sztandarem. Jednak zamiast głowy dżihadysty umieścił tam twarz kolegi i dodał podpis “któregoś dnia”. Sąd uznał to za umocnienie kolegi w zamiarze walki w Syrii.

Obrońca Turka mówi, że chłopach przebywa w Austrii od pięciu lat, a “mimo swych uzdolnień” uczęszczał do szkoły specjalnej, co budziło w nim poczucie dyskryminacji i sprawiło, że stał się bardziej podatny na ekstremistyczną ideologię. Skazany na mocy ostatniego wyroku, chłopak spędzi 17 miesięcy w zakładzie karnym dla nieletnich. Z poprzedniego wyroku zostało mu jeszcze dodatkowe 18 miesięcy.

MGOT/panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz