Twitch cenzuruje prezydenta USA. Trump traci swój kanał

Platforma streamingowa Twich – należąca do Amazona – zawiesiła konto prezydenta USA Donalda Trumpa za „szerzenie mowy nienawiści”. To pierwszy serwis społecznościowy, który całkowicie zbanował prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Twitch to platforma do streamingu. Dominują w niej streamy z gier komputerowych, jednak wykorzystuje się ją oczywiście także do innych celów.

Z powodu dwóch ostatnich materiałów, serwis – pod pretekstem tzw. mowy nienawiści – zablokował całkowicie kanał Trumpa.

Pierwszy materiał to retransmisja przemówienia Trumpa z kampanii prezydenckiej w 2015 roku, gdy mówił, że Meksyk wysyła do USA narkotyki, przestępców oraz gwałcicieli. Drugi materiał to niedawne przemówienie z Tulsy. Trump powiedział wówczas, że „Latynosi włamują się do domów kobiet o godz. 1 nad ranem”.

– W serwisie Twitch mowa nienawiści jest zabroniona. Dlatego, zgodnie z naszą polityką, kanał prezydenta Trumpa został tymczasowo zawieszony na platformie, a krzywdzące komentarze usunięte – przekonuje rzecznik Twitcha.

Twitch należy do Amazona, którego szefem jest jeden z najbogatszych ludzi świata, Jeff Bezos. Jawnie sympatyzuje z Demokratami. Jest też wrogiem Trumpa z powodu jest niechęci wobec masowej migracji. Amazon bowiem polega na taniej sile roboczej, w znacznym stopniu napływowej.

– Prawica i konserwatyści popełnili wielki błąd pozwalając na to, by media społecznościowe i giganci internetowi w dowolny sposób decydowali o debatach w przestrzeni publicznej. Nie przewidzieli, że cenzurę wprowadza nie urzędnicy, tylko wielkie, powiązane z Demokratami korporacje – podkreśla nczas.com.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.