Tym razem „zamach” w Londynie. Biały mężczyzna wjechał ciężarówką w muzułmanów

twitter.com/foxnews (ilustracyjne)

Władze Wielkiej Brytanii określiły mianem „potencjalnego zamachu terrorystycznego” wydarzenie, do którego doszło tej nocy. Biały mężczyzna wjechał samochodem dostawczym w muzułmanów wychodzących z meczetu. Zginęły dwie osoby, około 10 zostało rannych.

W komunikacie przekazanym przez brytyjskie służby ratunkowe poinformowano, że 15 minut po północy odebrano pierwszy telefon z informacjami o zdarzeniu. Rozpędzony samochód wjechał w tłum składający się w zdecydowanej większości z muzułmanów, którzy wychodzili z wieczornej modlitwy w meczecie przy Seven Sisters Road w Finsbury Park.

Sprawca, 48-latek, został aresztowany i przewieziony do szpitala. – Ten człowiek nie był znany władzom z ekstremizmu albo skrajnie prawicowego ekstremizmu – mówi Ben Wallace z brytyjskiego resortu spraw wewnętrznych.

48-letni kierowca samochodu, który wjechał w grupę ludzi, został ujęty przez świadków zdarzenia, a następnie zatrzymany przez policję, która skierowała go na obserwację w szpitalu. Mężczyzna ma też zostać poddany badaniom psychiatrycznym.

pch24.pl, interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Pozostaw swój komentarz

kontrrewolucjanet

Nawet nie wiemy, że u nas byłeś :(

Wyłącz proszę swojego adblocka i dodaj nas do zaufanych stron. Nie wyświetlimy Ci żadnego wyskakującego okienka poza tym, które widzisz