Zatrzymano islamistę planującego atak podczas Euro

foto: Kevin B., licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Kevin B., licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Młody muzułmanin chciał zabić zagranicznych turystów, którzy przybyli do Francji z powodu mistrzostw Europy w piłce nożnej. Mężczyznę zatrzymano, nim doszło do tragedii. To kolejne tego typu wydarzenie podczas Euro.

Niedoszły terrorysta chciał zaatakować w langwedockim mieście Carcassonne, słynącym ze średniowiecznego kompleksu fortyfikacji. Jako cel mężczyzna wybrał turystów, miłośników futbolu – przede wszystkim planował uderzyć w Rosjan i Amerykanów. Według informacji policji 22-letni obywatel Francji jest radykalnym dżihadystą i chciał zabijać „niewiernych”. Podobnie jak wielu islamistów zetknął się z ideologią dżihadu w sieci. Jego personalia nie są znane.

Na szczęście tym razem policja zapobiegła zamachowi i agresora zatrzymano, zanim zdążył zrealizować swój plan. Mniej szczęścia miały ofiary innego muzułmańskiego agresora, 25-letniego Larossiego Abballi, który w Magnaville w brutalny sposób zamordował małżeństwo policjantów. Mężczyzna przez kilka godzin przetrzymywał jako zakładnika trzyletniego syna swoich ofiar. Ostatecznie został zlikwidowany przez siły specjalne. Francuskie media zauważają, iż nie był to pierwszy konflikt z prawem Abballi. W 2013 przestępca stanął już przed sądem z powodu podejrzeń o islamski terroryzm, lecz ostatecznie dostał karę w zawieszeniu.

MGOT/panstwochrzescijanskie.pl, polsatnews.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.