UE chce stać się superpaństwem. „Zróbmy kolejny krok w kierunku europejskiej republiki federalnej”

Profesor Ryszard Legutko z PiS podczas konferencji unioposłów wprost powiedział, że UE dąży do stworzenia federalnego superpaństwa. 9. maja roku ma odbyć się specjalna konferencja nt. przyszłości Europy. W tym dniu unijni dygnitarze obchodzić będą 70. rocznicę podpisania deklaracji Schumana.

Jeszcze w grudniu szefowie państw i rządów w UE dali sygnał do rozpoczęcia prac nad dwuletnią konferencją prowadzącą do reform wspólnoty europejskiej. Konferencja, która zmieniała by w znaczący sposób działanie Unii Europejskiej miałaby się rozpocząć 9. maja, w dniu 70. rocznicy deklaracji Schumana.

Przedstawiciele większości grup w Parlamencie Europejskim w enigmatyczny sposób przekazują do publicznej wiadomości chęć zmian w UE. Jednak niemiecki unioposeł Zielonych, Daniel Freund jasno wskazał do czego – jego zdaniem – powinna dążyć Europa.

– Nie pozwólmy, aby eurosceptycy i populiści zdominowali debatę na temat przyszłości integracji. Pokażmy, że Europa jest silna i zjednoczona, zróbmy kolejny krok w kierunku europejskiej republiki federalnej – powiedział Freund.

Unioposeł PiS Ryszard Legutko wręcz wprost powiedział, że ta konferencja będzie mistyfikacją konsultacji, bo cel już został ustalony.

– Ta konferencja jest taką trampoliną dla kolejnego kroku w kierunku federalizacji. Temu służy również proces kandydatów wiodących i tak dalej. Nawet nie mówię o konsultacjach, bo one będą fałszywymi konsultacjami. Cel już został przecież określony – stwierdził Legutko.

medianarodowe.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.