UE tworzy straż graniczną dla terenu Unii

foto: Facebook
foto: Facebook

Komisja Europejska przyjęła środki zarządzania granicami zewnętrznymi UE i ochrony strefy Schengen bez granic wewnętrznych. Ma to na celu poprawę przepływu obywateli między krajami oraz, przede wszystkim, zwiększenie bezpieczeństwa terenu Unii Europejskiej.

Zaproponowano również stworzenie unijnej straży granicznej i przybrzeżnej oraz kontrolę wszystkich osób wjeżdżających lub wyjeżdżających ze streyy Schengen.

Dimitris Avramopoulos, unijny komisarz ds. migracji, spraw wewnętrznych i obywatelstwa podkreśla istotność bezpieczeństwa wewnętrznego Unii Europejskiej – Problemy w zakresie migracji i bezpieczeństwa, z jakimi się obecnie borykamy, są ponadgraniczne i wymagają prawdziwie europejskiego podejścia. Rola Frontexu ograniczała się dotąd do wspierania państw członkowskich w zarządzaniu ich granicami zewnętrznymi. Mandat nowej agencji będzie dużo szerszy. Jej wymiar będzie bardziej europejski: zarządzanie naszymi granicami zewnętrznymi, nasilenie działań powrotowych w stosunku do nielegalnych migrantów, umożliwienie właściwego działania naszego systemu azylowego na rzecz potrzebujących oraz zaostrzenie kontroli na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej. Przedstawiony dziś pakiet dotyczący granic zwiększy bezpieczeństwo naszych obywateli i zapewni wysoki standard zarządzania granicami – powiedział Dimitris Avramopoulos.

Straż graniczna ma być połączeniem Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej, utworzonej z Frontexu, z organami państw członkowskich odpowiedzialnymi za zarządzanie granicami, które nadal będą prowadzić bieżące zarządzanie granicami zewnętrznymi.

Polski rząd sprzeciwia się pomysłowi Unii, ponieważ, jego zdaniem, problem nielegalnych migrantów nie polega na złym prawie, lecz na nieprzestrzeganiu przez niektóre kraje umowy z Schengen.

Jap/nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.