Ukraina uzbroiła Koreę Północną? NYT: silniki pochodziły z Ukrainy

„New York Times” informuje, że dwie dokonane w lipcu udane próby północnokoreańskich pocisków balistycznych o „teoretycznie międzykontynentalnym zasięgu” były możliwe dzięki zakupom silników rakietowych nielegalną drogą. Najpewniej pochodziły one z fabryki na Ukrainie.

Claude Truong-Ngoc, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons/twitter.com/sputnik_polska (kolaż)

– Ta znaczna pomoc dla Korei Północnej z odległych stron byłaby godna uwagi, bowiem prezydent Trump wymieniał tylko Chiny jako główne źródło uzyskiwanego przez nią wsparcia ekonomicznego i technicznego. Nigdy nie oskarżał o to Ukrainy czy Rosji, choć jego sekretarz stanu Rex Tillerson uczynił aluzję do Chin i Rosji jako „głównych krajów wspierających gospodarczo” Koreę Północną po jej najnowszych próbach rakietowych z ubiegłego miesiąca – zaznacza gazeta.

– Jest prawdopodobne, że silniki te dostarczono z Ukrainy – zapewne nielegalnie. Zasadniczym pytaniem jest to, ile ich mają i czy Ukraińcy im teraz pomagają. Jestem bardzo zaniepokojony – mówi Michael Elleman, ekspert od spraw rakietowych z londyńskiego Międzynarodowego Instytutu Studiów Strategicznych.

Informacjom tym oczywiście zaprzecza sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksandr Turczynow. Tradycyjnie już stwierdził, że to prowokacja rosyjskich służb specjalnych.

naszdziennik.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.