Ukraińska prokuratura kontra narkotyki

Pixabay
Pixabay

Urzędnik zaporoskiej prokuratury został przyłapany na zażywaniu narkotyków w miejscu pracy. Reakcja prokuratora generalnego jest ostra: wszyscy pracujący w prokuraturach mają przejść obowiązkowe testy na obecność narkotyków.

– Wyplenię tę zarazę ze swojego resortu – deklaruje Jurij Łucenko i nakazuje, by wszyscy urzędnicy przeszli badania na obecność substancji psychoaktywnych. – Jest to niebywały wstyd dla prokuratury. Proszę wszystkie prokuratury obwodowe, by przeprowadziły testy narkotykowe u wszystkich swoich podwładnych – dodał. Prokurator generalny Ukrainy ma powód do złości i zdenerwowania. Jeden z urzędników prokuratury w Zaporożu wywołał ogólnokrajowy skandal, zażywając narkotyki w miejscu pracy. W dodatku, jak dodaje sam Łucenko, zachęcał do tego kolegów. Zatrzymany już urzędnik miał wykorzystywać akta prowadzonych przez prokuraturę spraw, by ułatwić sobie dostęp do substancji zakazanych.

Zdaniem Łucenki problem zażywania narkotyków wśród urzędników państwowych nie jest niczym nowym. Jak obecny prokurator sam przyznaje, kierując niegdyś Ministerstwem Spraw Wewnętrznych zetknął się z uzależnieniem w różnych szkołach resortowych. Według Łucenki walka z narkotykami przyczyni się do zmniejszenia liczby przestępstw. Obecnie co piąte przestępstwo na Ukrainie dokonywane jest pod wpływem środków narkotycznych.

MGOT/tvp.info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.