Ukraiński dziennikarz porównywał Polaków do zwierząt. Rząd PiS przyznał na jego portal dla Ukraińców w Polsce dotację 40 tys. zł

Facebook Igor Isajew

Portal dla Ukraińców w Polsce prostir.pl otrzymał od warszawskiego rządu po raz kolejny dotację. Wynosi ona 40 tys. zł. Prowadzi go Ihor Isajew, ukraiński dziennikarz, który nazywa Marsz Żołnierzy Wyklętych marszem faszystów, porównuje Polaków do zwierząt oraz nawołuje do usunięcia słowa „honor” z polskich paszportów.

Według danych na stronie MSWiA, portal prostir.pl, związany ze Związkiem Ukraińców w Polsce ponownie otrzymał dotację od państwa za działalność na bieżący rok. Dotacja wynosi 40 tys. zł.

Redaktorem naczelnym portalu jest Ihor Isajew, który odznacza się wieloma antypolskimi zachowaniami. Krytykował przyjęcie uchwały wołyńskiej jako przejaw „ukrainofobii”. Występował również w ukraińskich mediach jako dziennikarz redakcji ukraińskiej Polskiego Radia. W 2016 roku otrzymał z budżetu około 100 tys. zł, ale na 2017 rok dotacji nie otrzymał.

W tym roku na Związek Ukraińców w Polsce przeznaczono z polskiego budżetu 1,52 mln zł. Na ukraińskie organizacje w Polsce wydano ogółem 2,22 mln zł.

Zdaniem redaktora naczelnego prostir.pl, Polacy „kreują ofiary ludobójstwa na męczenników”, zaś postulaty dotyczące upamiętnienia ofiar są przejawem „ukrainofobii”. W wigilię 2016 roku porównał Polaków do zwierząt. – Wesołych świąt dla Polaków, którzy dzisiaj obchodzą Wigilię. Dziękuję za milczenie części z was w tym roku. Wiecie, powiadają, że w Boże Narodzenie nawet zwierzęta zaczynają mówić. Umiejętności mówić i rozmawiać wam wszystkim życzę – napisał Ihor Isajew.

kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

2 thoughts on “Ukraiński dziennikarz porównywał Polaków do zwierząt. Rząd PiS przyznał na jego portal dla Ukraińców w Polsce dotację 40 tys. zł

  • 16 listopada 2018 at 09:51
    Permalink

    Nie rozumiem takich działań. Jak można dotować z publicznych pieniędzy coś, co opluwa polskie państwo i Polaków. Logicznie myśląc, należałoby taki serwis zamknąć i zdelegalizować działalność tego indywiduum, a jak mu coś nie pasuje w Polsce, to niech wyp…la na Ukrainę…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.